شینیون چیست؟

شینیون-چیست

این مطلب را برای دوستان خود ارسال کنید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی email

در این مقاله به صفر تا صد شینیون می‌پردازیم، پس اگر برای شما هم سؤال است که شینیون چیست و چه کاربردی دارد تا آخر این مقاله همراه ما باشید. به علاوه در این مقاله دوره آموزشی شینیون که به صورت تخصصی آموزش داده می‌شود و دارای مدرک معتبر هم هست، نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس اگر به شینیون علاقه دارید، قبل از هر کاری این مقاله را بررسی کنید.

شینیون چیست و چه کاربردی دارد؟

شینیون به روش‌های مختلفی که به واسطه آن موها در طرح‌های مختلف و زیبا، پشت سر بسته می‌شوند، اشاره دارد. شینیون روش‌های مختلفی دارد که با توجه به سلیقه و البته آناتومی صورت فرد انجام می‌شوند. شینیون یکی از رایج‌ترین خدمات سالن‌های زیبایی است که در روش‌های مختلفی مثل شینیون‌های کلاسیک انجام می‌شود.

بد نیست به این موضوع هم اشاره کنیم که شینیون مو با توجه به تنوع تکنیک‌هایی که دارد، اصولی خاصی هم دارد که در طول مقاله به اصول و پایه شینیون حرفه‌ای اشاره می‌کنیم.

اهمیت شینیون در چیست؟

پایه و اساس شینیون (chignon)، جمع کردن موها در پشت سر است به شکلی که فرد بسیار زیباتر دیده شود. اهمیت شینیون و روش‌های مختلفی که در شینیون انجام می‌شود، تغییر زیبایی فرد به شکلی است که اکثر عروس‌ها از این روش استفاده می‌کنند.

بهتر بگم، اهمیت روش شینیون در تغییراتی است که در چهره به وجود می‌آورد و زیبایی فرد را چندین برابر می‌کند؛ به علاوه به واسطه این روش دیگر نیاز نیست که شما موهای خود را کوتاه کنید و فقط کافی موهای خود را به شکلی که دوست دارید، پشت سر خود جمع کنید.

انواع شینیون

همانطور که گفته شد، شینیون یک روش پر استفاده است که طرفدارهای زیادی در کشورهای مختلف دارد و با توجه به همین موضوع باید گفت که روش‌های مختلفی برای شینیون وجود دارد که در این مقاله به 3 روش کلی شینیون اشاره می‌کنیم.

برای کسب اطلاع بیشتر از روش‌های شینیون، توصیه می‌کنم مقاله «انواع روش‌های شینیون» را بررسی کنید. فارغ از موضوعات گفته شده، شینیون شامل روش‌های زیر می‌شود. به علاوه می توانید به صورت رایگان مراحل و فرآیند سفارش شینیون را با تست شینیون انجام دهید.

 • شینیون بر اساس ابزار مورد استفاده
 • شینیون بر اساس کشورها
 • شینیون بر اساس تکنیک‌ها

رایج‌ترین مدل شینیون که باید حتماً امتحان کنید

یکی از متداول و رایج‌ترین روش‌های شینیون، شینیون موی جمع است که با توجه به ظاهر ساده ولی زیبایی که دارد، بسیار پرطرفدار است. توصیه می‌کنم برای یکبار هم که شده از این روش استفاده کنید تا تأثیر عمیق شینیون روی زیبایی خودتان را متوجه شوید. البته این روش باید با توجه آناتومی صورت و سلیقه مشتری انجام شود.

رایج‌ترین مدل شینیون که باید حتماً امتحان کنید

نکات مهم در انجام شینیون مو

همانطور که گفته شد، شینیون یک روش برای زیبایی موهاست که خود این روش شامل سبک‌های مختلفی می‌شود و با توجه به این موضوع، شینیون زمانی باعث زیبایی شما می‌شود که نکات و فاکتورهایی که در ادامه بیان می‌شود، در آن انجام شده باشد.

 • از شینیون‌های ساده ولی بسیار زیبا استفاده کنید
 • در شینیون، جدا از سلیقه مشتری باید به آناتومی صورت توجه شود
 • در روش شینیون نباید سنجاق‌های نگهدارنده مو مشخص باشند
 • شینیون باید با حداقل گیره انجام شود
 • شینیون باید حتماً توسط یک آرایشگر حرفه‌ای انجام شود
 • در روش شینیون، افزایش حجم موها بسیار مهم است
 • انتخاب اسپری موی درست بعد از انجام شینیون بسیار مهم است
 • اگر نیاز به موهای اضافی دارید، فقط به سراغ موی طبیعی بروید
 • مویی را انتخاب کنید که سلامت موهای طبیعی‌تان را در خطر قرار ندهد
 • در استفاده از مواد حالت دهنده، دقت به خرج دهید

برای پرپشت کردن موها در شینیون از چه روشی استفاده می‌شود؟

زمانی که روی موهای فرد به هر دلیل مثل کم پشت بودن یا عدم حالت پذیری، نتوان روش شینیونی که دوست دارد را انجام داد، از روش‌های مختلفی برای حل این مشکل استفاده می‌شود که در روش اول اگر موها کم پشت باشد از موهای اضافه استفاده می‌شود و در روش دوم اگر موها حالت پذیری نداشته باشند، از روش‌های شینیون حرارتی استفاده می‌شود یا مقدار زیادی حالت دهنده به موها اضافه می‌شود.

در شینیون از چه ابزاری استفاده می‌شود؟

روش‌های شینیون با هم متفاوت هستند و با توجه به پیچیدگی روشی که قرار است، انجام شود؛ ابزار نیز تغییر می‌کنند. ساده‌تر بگم، اگر قرار باشد از روش‌های شینیون ساده استفاده کنید، می‌توان با چند سنجاق، تور شینیون، کلیپس و تل مو، روش را انجام داد ولی در روش‌هایی که قرار است از شینیون‌های پیچیده استفاده شود، نیاز به ابزار مختلفی مثل موی اضافه، انواع ابزارهای حالت دهنده، بیگودی، پروتزهای اسفنجی، گیره مویی و چوب شینیون است.

آیا امکان شینیون در خانه وجود دارد؟

بله: روش‌های ساده شینیون مثل شینیون خطی را می‌توان به راحتی در خانه انجام داد که البته میزان راحتی روش نیز به مهارت خود شما بستگی دارد، ولی باید به این موضوع هم اشاره داشت که روش‌های پیشرفته و پیچیده شینیون را نمی‌توان در خانه انجام داد.

هزینه شینیون مو چقدر است؟

همانطور که گفته شد، شینیون یک روش به خصوص نیست و مدل‌های مختلفی دارد که با توجه به این موضوع تعرفه شینیون مو نیز می‌تواند متغیر باشد. ساده‌تر بگم، هر چقدر روش شینیون ساده‌تر باشد و نیاز به ابزار کمتری داشته باشد، مسلماً هزینه کمتری نیز خواهد داشت و از طرف دیگر، هر چقدر پیچیدگی روش شینیون بیشتر باشد و ابزار بیشتری بخواد، هزینه شینیون نیز افزایش پیدا می‌کند.

البته به این موضوع هم نیز بد نیست اشاره کنم که کیفیت تجهیزات مورد استفاده و مهارت خود آرایشگر نیز در قیمت شینیون مو تأثیر گذار است.

شینیون مو چقدر زمان می‌برد؟

مانند هزینه شینیون، زمان مورد نیاز روش شینیون نیز بسته به مدلی که انتخاب می‌کنید دارد. اگر از مدل‌های ساده شینیون استفاده کنید، در مدت زمان خیلی کم (15 الی 20 دقیقه) به راحتی می‌توانید موهایتان را شینیون کنید؛ ولی اگر به دنبال روش‌های پیچیده شینیون هستید، باید مدت زمان زیادی (چندین ساعت) را صرف انجام شینیون مو کنید.

شینیون مو چقدر زمان می‌برد؟

دوره آموزش شینیون مو

شینیون یکی از روش‌های متداول و درآمدزا در سالن‌های زیبایی است که اگر به صورت حرفه‌ای انجام شود، می‌تواند درآمد بسیار بالایی داشته باشد. با توجه به این موضوع، شما قبل از هر کاری و برای یک شروع موفق در حوزه شینیون، باید سراغ یک دوره آموزش شینیون حرفه‌ای بروید که اتفاقی اکادمی حکمت یکی از بهترین دوره‌های شینیون مو در سطح کشور را برگزار می‌کند.

بد نیست بدانید این دوره دارای مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای که می‌تواند ورود شما به بازارکار را خیلی ساده‌تر کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره، می‌توانید به صفحه «آموزش شینیون» آکادمی حکمت مراجعه کنید.

جمع بندی

شینیون به مجموعه‌ای از روش‌ها اشاره دارد که موهای فرد را در پشت سر جمع می‌کنند تا فرد جلوه بسیار زیبایی پیدا کند. با توجه به این که شینیون به طور مستقیم و به شدت در زیبایی فرد تأثیر دارد، بسیار پرطرفدار است که با توجه به این موضوع، روش‌های مختلفی برای شینیون موجود است.

جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کلاسهای شینیون،

همین الان با شماره 09125099309 تماس بگیرید.

مطالب مفید

آموزش مژه در تهرانپارس شرقی

آموزش مژه در تهرانپارس شرقی مژه‌ها قاب چشمان شما هستند و زیبایی و جذابیت آن‌ها را دوچندان می‌کنند. اگر به دنبال راهی برای زیباتر شدن

آموزش تاتو در تهرانپارس شرقی

آموزش تاتو در تهرانپارس شرقی تاتو ابرو یکی از روش‌های محبوب تزیینی است که در اواخر سال‌ها به عنوان یکی از روش‌هایی برای داشتن ابروهای

مهارت خود را در شینیون بسنجید

...