خداوند خالق زیبایی است و ما حافظ آنیم

به نام پروردگار زیبا پسند و زیبا آفرین

– بانو ندا حکمت | مدرس بین المللی شینیون و شینیون کار تخصصی عروس

منم ندا، ندایی که همیشه در رویاهای خویش به دنبال خلق نوعی زیبایی بود. و همیشه مشتاق بودم به دوستان خود هنری بیاموزم که آنها نیز بتوانند خالق زیبایی و هنر باشند.
این رویا را تا مدتی فقط در ذهن و فکر خود داشتم اما سرانجام تصمیم گرفتم از جا بلند شوم و رویای خود را به واقعیت تبدیل کنم .
به خود گفتم من نامحدود هستم و میتوانم نامحدود بیندیشم و توان من محدود به حدی است که خود در ذهنم میسازم و اگر رویایی در ذهن دارم بی شک توان انجام دادن ان را نیز دارم .
من ندا عاشق هنر ارایشگری و موآرایی بودم . در سال ۱۳۸۵وارد حرفه ی ارایشگری شدم . شروعی بسیار سخت اما دوست داشتنی .باید تلاش میکردم برای خلق آنچه که به نام شینیون هدف من در مسیرم شده بود . حرفه ای که ظرافت ، ابتکار و سلیقه ی خاص خودش را می طلبید. از درست کردن و دیزاین موهای بهم ریخته و فرم دادن و زیبا کردن آنها لذت میبردم و زمانی که مشتری یا عروسی با عبارت “عزیزم خیلی خوب شده موهام” به من انرژی میداد صد چندان برای رسیدن به هدفم مصمم تر میشدم.

لبخند رضایت و حس اعتماد خانم ها به من حس آرامش و رضایت شغلی میداد. 


خراب کردم ، ساختم اما نا امید نشدم و کم کم به این نتیجه رسیدم علاوه بر حرفه ی شینیونکار ، علاقه ی زیادی به تدریس ویاد دادن آنچه اموختم به دیگران و علاقمندان به هنر شینیون دارم.

پس هدفم خود را بزرگتر کردم و وارد حرفه ی مدرسی شینیون هم شدم و چه لذت بخش بود هنرجویانی که می دیدم آنچه در این سال ها اموختم و اموزش دادم را به زیبایی و با استعداد و ذوقی خاص برای خودم خلق میکردند و من راضی از اینکه توانستم علاوه بر هنر داشتن به دیگران نیز آن هنر را اموزش بدهم .

واژه ی مدرس شینیون برای من به این معنا بود : انچه اموختم به دیگران بیاموزم و چه خوشحال و راضی بودم و هستم که هنرجویان و کارآموزان عزیز و دوست داشتنی داشتم و دارم که مثل خودم با علاقه و نیز کمک و همیاری مدرس ، مستقل و هنرمند شدند و این از هرچیز برای من لذت بخش تر بود و هست .

آرایشگری به جز استعداد، عشق و علاقه ی خاصی لازم داره که من همیشه داشتم و دارم، می دانم که هنوز راهی طولانی در پیش دارم. چرا که هنر و خلق زیبایی انتهایی ندارد و از خدای خودم ممنونم که در این راه همیشه یاور من بوده است و خیلی خوشحالم که در این مسیر با مشتریان و کارآموزانی آشنا شدم که هم اکنون از دوستان عزیز و ارزشمند من هستند.

من همیشه سعی کردم با توجه به تفاوت سلیقه ها ، حس رضایت و اعتماد را به مشتریان و کار آموزان خود هدیه بدهم . ورضایت آنها همواره برای من بسیار لذت بخش تر از سود و درامد بود.
همچنان با علاقه ادامه خواهم داد و امید فراوان دارم که با کمک خداوند مهربان ، باز هم بتوانم آنچه اموختم را به دیگران عرضه کنم .
هدف من انتها ندارد. یک مسیر طولانی ست و من از بودن در این مسیر خوشحالم.

من ندا هستم ،
یک آرایشگر
یک عاشق هنر ،


و میدانم که به خوبی می توانم بسیاری از هنرجویان علاقمند و با استعداد را به درجه ی شینیون کار ماهر شدن برسانم .
و هیچ چیز زیبا تر از این نیست که تمام هنرت را برای زیباترشدن یک شخص به کار ببری و او با رضایت کامل از شینیونکار خود تشکر کنه .
و آن زیبایی، فقط و فقط خلق هنر انگشتان توست.

رزومه کاری اینجانب،
ندا حکمت، مدرس بین المللی شینیون:

در سال 1383 دیپلم آرایشگری خود را با شور و شوق فراوان از سازمان فنی حرفه ای دریافت نمودم و قدم در راهی گذاشتم که دوستش داشتم.

در سال 1385 پس از انجام تست شینیون که هم با حوصله همراه بود و هم با اشتیاق در سالن زیبایی گل سرخ ، باسابقه ترین آرایشگاه در شرق تهران به عنوان شینیونکار مشغول به کار شدم و پس از اندوختن تجارب فراوان و تمرین و ممارست زیاد ، توانستم شینیونکار عروس شوم . روزهایی که هیچ زمان از یادم نمی رود . مخصوصن آن روز را که برای اولین بار موهای یک عروس خانم خوشگل و نازنین را به خوبی و زیبایی درست کردم و در ادامه مسیر در دیگر شعبه های گل سرخ مانند سالن های زیبایی گل آرا و گلچین و نیز سالن زیبایی نقره نگار به فعالیت حرفه ای خود به عنوان شینیونکار عروس ادامه دادم.

شایان ذکر است که دوره تخصصی آپدیت خود را در ترکیه ، با حضور در کلاس های عالی و فوق العاده “جم ماولیانو” گذراندم . آموزشی که بسیار برایم جالب ، موثر و کارآمد بود .

از سال 1390 نیز تاکنون ، تدریس حرفه ای شینیون را با عشق و علاقه انجام داده ام و انجام می دهم. فعالیتی که سالها پیش از این در رویای من بود و اکنون با افتخار برایم به واقعیتی بسیار شیرین و انرژی بخش تبدیل شده است.


باید عاشق کارت باشی تا بتوانی عاشقانه ، آن را به دیگران منتقل کنی.
تمام هنرجویانم رو عاشقانه دوست دارم.

مدارک بانو ندا حکمت